مبتدیان، آموزش کار با ارگ را چطور شروع کنید؟

شاید نواختن موسیقی یکی از رویاهایی باشد که بسیاری از علاقه­مندان به موسیقی، در ذهن خود می­پرورانند; برای اینکه بتوانید بیشتر از گوش سپردن به موسیقی، از نواختن موسیقی مورد نظرتان لذت ببرید، لازم است ابتدا از بین آلات موسیقی زیادی که وجود دارد، یکی را انتخاب کنید. بسته به سلیقه، هر فرد ممکن است آلت موسیقی خاصی را انتخاب کند که یکی از پرطرفدارترین آلات موسیقی، ساز اُرگ است. صدای روح­نواز و امکان نواختن طیف متنوعی از آهنگ­هایی را که می­توان با اُرگ نواخت، دلیلی است که علاقه­ مندان زیادی را به آموزش کار با ارگ ترغیب می­کند; در ادامه این مطلب، هر آنچه را که لازم است برای نواختن ارگ بدانید، به صورت گام به گام معرفی کرده­ایم؛ با ما همراه باشید.

 

چرا آموزش کار با ارگ؟

در صنعت موسیقی برای نواختن هر آهنگ، از آلات موسیقی مختلفی استفاده می­شود; تا از این طریق بر زیبایی آهنگ اضافه شود; یکی از انواع آلات موسیقی، که در هنگام گوش دادن به آهنگ­های متنوع قابل تشخیص است، صدای اُرگ است; و این نشان­دهنده قابلیت زیاد این آلت موسیقی برای نواختن انواع آهنگ­ها است; در کل می­توان گفت که از  می­توان برای تولید انواع صداها استفاده کرد; به عبارت دیگر، با آموزش کار با ارگ، می­توانید انواع صداها، از صدای شیپور یا نی گرفته تا صدای انواع سازهای بادی را بنوازید; از این رو آموزش ارگ زدن می­تواند بسیار هیجان­انگیزتر از چیزی باشد که ممکن است تصور کنید.

آموزش کار با ارگ

با ساز اُرگ آشنا شوید

اگر تصمیم گرفتید تا ساز ارگ را برای نواختن موسیقی به کار بگیرید، شناخت دقیق این ساز، اولین گامی است که لازم است بردارید تا بتوانید هر چه بهتر آموزش کار با ارگ را بیاموزید؛ به همین دلیل، ما در پکیج آموزشی خود به معرفی دقیق ساز ارگ پرداخته ­ایم; تا شما را با هر آنچه لازم است در مورد این ساز پرطرفدار بدانید، آشنا کنیم.

ساز ارگ، همانند پیانو شامل یکسری کلید است; که با استفاده از دست و یا پا نواخته می­شود; این ساز بر اساس فشار هوا که هنگام فشرده شدن کلیدها به جریان می­افتد، کار می­کند; این نحوه کارکرد باعث می­شود تا زمانیکه کلیدی از ساز ارگفشرده می­شود، صدای مربوط به آن نُت امتداد پیدا کند.

 

شروع اُرگ نوازی را با دانستن مفاهیم اصلی آغاز کنید

قبل از اینکه آموزش کار با ارگ را آغاز کنید، لازم است تا با مفاهیم اصلی در این زمینه از جمله نُت، ریتم، هارمونی و آکورد آشنایی کافی را بدست آورید. شاید آشنایی با این مفاهیم، ساده به نظر برسد، اما باید توجه داشت که دانستن دقیق هر کدام از مفاهیم پایه، تاثیر زیادی در خواندن و همچنین نواختن نت­های موسیقی دارد.

آموزش کار با ارگ

در آموزش ارگ نوازی، برای یادگیری اصول و قواعد اولیه و پایه، بهترین گزینه استفاده از پکیج­های آموزش ارگ مبتدی است; در این پکیج­های آموزشی، تمامی اصول و مفاهیم اولیه که برای مبتدیان لازم و ضروری است گردآوری شده است; تا حتی کسانی که هیچ سر رشته­ای از موسیقی ندارند هم بتوانند بدون نگرانی آموزش ارگ زدن را دنبال کرده; و برای یادگیری مفاهیم پیشرفته­تر آمادگی لازم را بدست آورند.

206 بازدید